پیشنهاد فروش ویژه

جهت نمایش پیشنهاد فروش ویژه، بر روی تصاویر کلیک کنی.                                                                                                                          

 


 

پیشنهاد فروش ویژه

تستر فیبر نوری

CertiFiber® Pro Optical Loss Test Set

 دیگر از محصولات جدید کمپانی فلوک ،خانواده VERSIV می باشد . این مجموعه نسل جدیدی از تستر و آنالایزر های زیرساخت را با توانمندی های خارق العاده و منحصر به فرد معرفی مینماید . گروه تستر های VERSIV  نسل پیشرفته و بعداز تستر های زیر ساخت DTX-1800   می باشد .

این تستر جهت تست و استاندارد ساری فیبر نوری در طول موج های مختلف استفاده می شود . این تستر که جایگزین مدل CERTI FIBRE - PRO  می باشد .

 برخی از امکانات این دستگاه به شرح زیر است :


- تست و آنالیز کابل های فیبر نوری مالتی مد و سینگل مد با افزودن ماژول های مربوط 

- امکان نمایش تصویر کانکتور جهت بررسی تمیزی   کیلومتر 831

- قابلیت تست و آنالیز فیبر نوری تا مسافت   

- انجام تست کابل فیبر نوری  در 3 ثانیه 

- این دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی و گرافیک بسیار بالاست که باعث بالا رفتن سرعت ، دقت و سادگی کار  برای اپراتور این دستگاه می شود.

 - امکان افزودن ماژول های فیبر نوری در طول موج های 850 - 1300 - 1310 - 1550

- امکان تلفیق دو روش تست TIER1 - TIER 2 با اضافه کردن ماژول OTDR

- امکان ذخیره سازی تا 12000 تست گرافیکی در دستگاه می باشد

- از طریق قابلیت PROJX این امکان وجود دارد که تمامی گزارش های تست های انجامشده را مدیریت کرده و هر کدام را به تفکیک جزئیات پروژه ذخیره کند .

 

 

 

discription / توضیحات part number /شماره فنی
1 Versiv Mainframe & Remote, (2) CertiFiber Pro Multimode OLTS Module CFP-100-M
1 Versiv Mainframe & Remote, (2) CertiFiber Pro Singlemode OLTS modules, CFP-100-S
1 Versiv Mainframe & Remote, (2) CertiFiber Pro Quad OLTS modules CFP-100-Q

 

 

 

DTX Fiber Module : Optical Loss Test Set

یکی از متداولترین راه های تست کابل های فیبر نوری ، استفاده از ماژول های سینگل مد و مالتی مد دستگاه DTX-1800  می باشد . کاربران توسط این ماژول ها می توانند کابل های فیبر نوری را بر اساس استانداردهای روز دنیا مانند TIA  ، ISO  ، EN  ، IEEE  و .... تست  نمایند و از میزان افت لینک های نصب شده ، مطلع گردند.

 مزایای استفاده از ماژول های فیبر نوری دستگاه DTX-1800    :

-          تست لینک فیبر نوری در زمان کمتر از 12 ثانیه

-          تست انواع لینک های فیبر نوری مالتی مد و سینگل مد در طول موج های مختلف ( 1300/850 – 1550/1310 )

-          ارئه گزارش تایید و یا عدم تایید کیفیت باFAIL /PASS

-          امکان تست فیبر نوری تا بازه  10G

-          کاربری بسیار آسان با کنسول رابط شفاف و ساده

-          وجود ماژول لیزر ( Visifault ) به صورت پیش فرص بر روی ماژول

-          امکان گزارش گیری سریع و آسان با نرم افزار تخصصی Linkware

جهت ثبت سفارش این دستگاه می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

 توضیحات /     Description

 شماره فنی /  Part Number

 DTX Multi Mode Fiber Module

 DTX-MFM2

 DTX Single Mode Fiber Module

 DTX-SFM2

 

  Datasheet

 

DTX Compact OTDR

یکی دیگر از ابزارهایی  که در طیف گسترده محصولات  کمپانی فلوک وجود دارد ماژول   DTX OTDR Module  می باشد. این محصول  نیز به صورت ترکیبی و از طریق تستر  DTX-1800  به  صورت ماژولار استفاده می شود. کاربرانی که دستگاه  DTX-1800  دارند ،جهت آنالیز فیبر نوری  و یافتن ایرادات آن از این ماژول استفاده می کنند.این ماژول به صورت پیش فرض  جهت فیبر نوری مالتی مد و سینگل مد استفاده می گردد.تکنیسین های فیبر نوری توسط این ماژول می توانند هم تست فیبر نوری با استاندارد را با گزارش PASS ,FAIL  دریافت کنند و همنطور از میزان افت لینک مطلع گردند. بعلاوه توسط این ماژول می توانند فیبر نوری را آنالیز کرده و ایرادات آن را که مربوط به شکستگی ، خمیدگی ، ترک و کثیفی کانکشن ها می باشد پیدا کنند.  همانطور که در گذشته نیز گفته شد استفاده از دستگاه  OTDR  نیاز به شرایط خاصی نظیر تخصص بالا ، هزینه زیاد و زمان طولانی دارد . استفاده از ماژول OTDR تمامی این مشکلات را حل می کند.

برخی از امکانات ماژول DTX Compact OTDR   به شرح زیر است :

-          تست و آنالیز فیبر نوری  به صورت همزمان در روش های مختلف  Tier 1  و Tier 2  توسط این ماژول

-          تشخیص ایرادات فیبر نوری مانند شکستگی ، خمیدگی بیش از حد ، کانکشن های کثیف ، تضعیف در نقاط فیوژن 

-          آنالیز فیبر نوری در کمترین زمان

-          تست فیبر نوری مالتی مد و سینگل مد توسط  یک ماژول

-          پیروی از کلیه استاندارهای زیرساخت شبکه مانند TIA  ، ISO  و  IEEE  و.....

-          نمایش اشکال های فیبر نوری به صورت گراف

-          ارائه اندازه دقیق انواع کابل فیبر نوری تا مسافت 20000 متر

-          دستگا ههای مختلف برای آنالیز فیبر نوری به صورت معمول مسافتی را به عنوان نقطه کور و سایه ( Dead Zone  ) ، نمی توانند اندازه گیری کنند و هر چه طول این مسافت کمتر باشد دستگاه قدرت بالاتری دارد و گزارش اعلامی دقیق تر است . Dead Zone  این دستگاه در طول موج های مختلف به شرح زیر است :

  850 nm: 3.7 m /1300 nm: 3.5 m /1310 nm: 0.6 /1550 nm: 3.5 m

-          امکان گزارش گیری سریع و آسان با نرم افزار تخصصی Linkware

 

جهت ثبت سفارش این ماژول  می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

توضیحات /  Description

شماره فنی /  Part Number

DTX Compact OTDR Module

DTX-OTDR-QMOD

DTX OTDR Add-on Kit: Includes DTX Compact OTDR Module, launch fibers, accessories and carrying case

DTX-OTDR-KIT

DTX 1800 Copper/Fiber/OTDR Kit: Includes DTX-1800 CableAnalyzer, Sets of DTX MFM2 and DTX SFM2 Fiber (loss/length) Modules, DTX Compact OTDR Module, launch fibers, accessories and carrying case(s).

DTX-1800-MSO

 

Datasheet

 

OptiFiber® Pro OTDR

یکی از پر کاربرد ترین  محصولات تستر فیبر نوری کمپانی فلوک ،  دستگاه  ODTR  است . این دستگاه  که امروزه به عنوان یکی از مهمترین ارکان ابزار تست وآنالیز در اختیار کارشناسان قرار دارد. شرکت های زیادی در دنیا محصولاتی با نام و کاربری  OTDR  ، و توانمدی ها و کاربری های خاص و دشوار تولید و به بازار عرضه نموده اند ، اما کمپانی فلوک نتورکس با  هدف تمرکز بر کاهش هزینه و بهره وری و دقت عملکرد  در مصرف ، و همچنین کاربری بسیار آسان ، از دیگر رقبای این عرصه پیشه گرفته است .  کاربران توسط این دستگاه می توانند کلیه لینک های فیبر نوری را تست و آنالیز کرده و از صحت سلامت نصب و کیفیت لینک فیبر نوری مطلع شوند .

برخی از امکانات دستگاه OTDR  به شرح زیر است :

-          صفحه واسط و لمسی دستگاه

-          امکان تست و آنالیز آنالیز فیر نوری در مدل های مختلف مالتی مد و سینگل مد با قطرهای مختلف  50 , 62.5و Single Mode

-          امکان تست و آنالیز کابل های فیبر نوری مالتی مد و سینگل مد به صورت مجزا و در طول موج های مختلف :

-       850 nm ---1300 nm1310 nm---1550 nm

-          دستگا ههای مختلف برای آنالیز فیبر نوری به صورت معمول مسافتی را به عنوان نقطه کور و سایه ( Dead Zone  ) ، نمی توانند اندازه گیری کنند و هر چه طول این مسافت کمتر باشد دستگاه قدرت بالاتری دارد و گزارش اعلامی دقیق تر است . Dead Zone  این دستگاه در طول موج های مختلف به شرح زیر است :

-       850 nm: 0.5 m /1300 nm: 0.7 m /1310 nm: 0.6 /1550 nm: 0.6 m

-          نمایش ایرادات ( event  ) لینک فیبر نوری از طریق گراف (Event Map )

-          وجود حالت آنالیز لینک های دیتا سنتر و قرار دادن دستگاه فقط با یک دکمه در این حالت .

-          امکان مرتب کردن و پوشه سازی در دستگاه برای مدیریت گزارش ها

-          وجود دوربین ویدئویی برای دیدن کانکتور سر فیبر نوری واطلاع از وضعیت سلامت و تمیزی آن ( Inspector  )

-          امکان اندازه گیری و آنالیز فیبر نوری در مسافت های مختلف  بدین صورت که بیشترین طول قابل تست برا کابل های سینگل مد 130 کیلومتر و مالتی مد 40 کیلومتر می باشد.

-          باطری این دستگاه از نوعLithium  بوده و تا 8 ساعت امکان پشتیبانی دارد.

-          امکان گزارش گیری سریع و آسان با نرم افزار تخصصی Linkware

 

.جهت ثبت سفارش این دستگاه می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

توضیحات /  Description

شماره فنی /  Part Number

OptiFiber Pro Multimode OTDR kit

OFP-100-M

OptiFiber Pro Singlemode OTDR kit

OFP-100-S

OptiFiber Pro Quad(MM , SM) OTDR kit

OFP-100-Q

 

Datasheet

 

Fiber Quick Map

معمولا فیبر های نوری به جهت ایجاد ترافیک با سرعت های بازه 100 Gps/ 40 در دیتا سنتراستفاده می شود . به همین علت قابل اعتمادبودن آن بسیار مهم و حیاتی می باشد . در نتیجه جلوگیری از Down شدن شبکه از مهم ترین کارهای یک کارشناس می باشد .

کارشناسان از طریق این دستگاه می توانند مشکلات کابل های فیبر نوری مالتی مود را تشخیص داده و قبل از اینکه به شبکه و ارتباطات آن آسیب بزند به سرعت آن را رفع نمایند.

استفاده از این دستگاه احتیاج به تنظیم خاصی نیست و استفاده از این دستگاه و تست فیبر با زدن یک دکمه انجام خواهد شد و در کمترین زمان یعنی در 6 ثانیه کار تست با این دستگاه انجام می شود . یکی ار مهمترین واحد ها درسازمان ، دیتا سنتر می باشد و در نتیجه عیب یابی ، رفع اشکال و پیشگیری از اشکال از مهمترین فعالیت های کارشناسان فناوری اطلاعات سازمان ها می باشد . و این مهم توسط ادوات و ابزار تست و آنالیز قابل انجام است . تا امروز روش رفع ایراد در سازمان ها برای فیبر نوری مالتی مود ، یا استفاده از لیزر ها بوده که برای مسافت های کوتاه استفاده می شده و در ضمن اطلاع دقیقی از محل ایراد نمی داده و یا استفاده از دستگاه آنالایزر OTDR بوده است که علارغم اینکه این دستگاه بسیار دقیق بوده ولی استفاده از آن بسیار پیچیده و احتیاج به تخصص و آموزش داشته است . در نتیجه بسیار هم زمان بر بوده و به دلیل اینکه اصولا تستر های فیبر نوری از امکانات زیاد و درنتیجه قیمت بالایی برخوردارند ، مدیران کمپانی فلوک برای رفع این موضوع و توجه به تمامی توانایی هاو سلایق این تستر را عرضه کردند .

برخی از امکانات دستگاهFiber QuickMapبه شرح زیر است :

 

- تشخیص فاصله تا ایراد ( یا موردی که سبب ایجاد نقص در فیبر نوری می شود )

- تشخیص محلی که نور در آن Reflect می شود و نشانگر تضعبف در لینک می باشند.

- تشخیص شکستگی و ترک های ایجاد شده در فیبر نوری که از مهمترین دلایل افت خط می باشند

- تشخیص افت خط هایی که از طریق کانکتور های کثیف بوجود می آیند

- ارائه نقشه event های افت خط

- طول عمر بالای باطی دستگاه برای تست تعداد 1500 تست با یک بار شارژ شدن

- انجام عمل تست در 6 ثانیه

- تشخیص و عملکرد دقیق در فیبر نوری مالتی مد با طول موج 850 nm ---1300 nm

- این دستگاه امکان ارائه طول خط کابل های مالتی مد تا مسافت 1500 متر را داراست .

 

جهت ثبت سفارش این دستگاه می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

توضیحات / Description

شماره فنی / Part Number

Fiber QuickMap Enterprise Fiber Troubleshooter with carrying pouch

FQM-MAIN

Fiber QuickMap™ mainframe with SC/LC 50 µm Launch Fiber, Interchangeable LC Adapter and carrying pouch

FQM-KIT

 

Datasheet

 

Fiber OneShot™ PRO

یکی دیگر از مهمترین ابزار تست فیبر نوری دستگاه  Fiber One Shot  می باشد. استفاده از این دستگاه احتیاج به تنظیم خاصی نیست و استفاده از این دستگاه و تست فیبر  با زدن یک دکمه انجام خواهد شد  و در کمترین زمان یعنی در5 ثانیه  کار تست با این دستگاه انجام می شود .  همانطور که در بالا گفته شد یکی ار مهمترین واحد ها درسازمان ، دیتا سنتر می باشد و  در نتیجه عیب یابی ، رفع اشکال و پیشگیری از اشکال از مهمترین فعالیت های کارشناسان فناوری اطلاعات سازمان ها می باشد . و این مهم توسط ادوات و ابزار تست و آنالیز قابل انجام است  . این دستگاه می تواند شدت افت لینک فیبر نوری  ، ترک ،خمیدگی و یا شکستگی های تارهای فیبر نوری و همینطور اتصالات کثیف که باعث بوجود آمدن افت ( LOSS  ) می شود را نمایش دهد. این دستگاه برای تست کابل های فیبر نوری سینگل مد می باشد .

در حال حاضر بیشتر ابزار تست فیبر نوری ناکارامد هستند و استفاده از آنها نیازمند تخصص و زمان زیادی است . ابزار های ساده تست هم مانند لیزر یا قلم فیبر نوری (Visifault ) کاربری زیادی ندارند و بسیار تکراری و خسته کننده هستند ، ضمنا این ابزار فقط قابلیت تست و ارسال نور تا مسافت نهایتا 3 کیلومتر را دارند که در مورد کابل های سینگل مد اصلا کارامد نیست . از طرف دیگر هم ابزار حرفه ای مانند دستگاه  OTDR  شرایط خاصی از قیبل قیمت بسیار بالاو  نیاز به تخصص و آموزش دارد و در حالت های  Trouble shooting  لحظه ای خیلی مفید نباشد . در واقع این دستگاه فاصله بین قلم نوری و دستگاه  OTDR  را پر می کند .

برخی از امکانات دستگاهFiber QuickMap  به شرح زیر است :

 

-          ارائه اندازه دقیق فیبر نوری سینگل مد تا مسافت 23000 متر

-          تشخیص میزان افت (  LOSS  ) در لینک های فیبر نوری سینگل مد

-          تشخیص محل دقیق اشکالاتی که از خمیدگی بیش از حد ، ترک و شکستگی و یا کثیفی اتصالات می باشد

-          تشخیص و عملکرد دقیق در فیبر نوری سینگل  با طول موج 1625 nm ---1310 nm

-          نمایش میزان افت فیبرنوری سینگل مد که از طریق اشکالاتی مانند افت شدید فیوژن ، کتیفی کانکتور و نصب بد کابل و یا کیفیت بد کابل  ایجاد می گردد

-          زمان تست لینک فیبر نوری  از طریق این دستگاه حدود 5 ثانیه می باشد .

-          طول عمر بالای باطی دستگاه برای تست تعداد  1500 تست با یک بار شارژ شدن

جهت ثبت سفارش این دستگاه می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

توضیحات /  Description

شماره فنی /  Part Number

Fiber OneShot PRO only

FIBR-1-SHOTPRO

Fiber OneShot PRO-SC-Kit

FIBR-1-KITPRO

 

 Datasheet

 

MultiFiber™ Pro Optical Power Meter and Fiber Test Kits

این  دستگاه جدید ترین محصول کمپانی فلوک است و جهت تست و آنالیز لینک ها فیبر نوری  MPO  می باشد. این تستر در واقع اولین تستری در دنیا است که بدون وجود کابل های رابط  fan-out   می تواند لینک های فیبر نوری  MPO که عموما در محیط های دیتا سنتر استفاده می شود را تست بگیرد . این دستگاه امکان تست و آنالیز 12 Core  فیبر نوری را به صورت یکجا دارد و طبق بررسی کارشناسان می تواند تا 90% زمان تست فیبر نوری دیتا سنتر را نسبت به حالت تست با دستگاه های دیگر کاهش دهد .

کابل های از پیش ساخته شده فیبر نوری  ) Pre-terminated  ) ،  توسط ماشین  در کارخانه ساخته و تست می شوند و تا به حال به غیر از تست به روش زیر بار ترافیکی شبکه  گذاشتن ، هیچ روشی برای تست و آنالیز و پی بردن به میزان افت آن چه قبل و چه بعد از نصب وجود نداشت . حال این امکان از طریق تستر  Multi Fiber  وجود دارد.

برخی از امکانات دستگاه Multi Fiber  به شرح زیر است :

 

-          اسکن اتوماتیک 12 کر فیبر نوری در کابل

-          تست و آنالیز لینک های فیبر نوری  MPO

-          تست لینک فیبر نوری تا بازه   100 Gps/ 40   در دیتا سنتر

-          کاربری بسیار آسان نسبت به توانایی دستگاه

-          باطری این دستگاه از نوعLithium  بوده و تا 30 ساعت امکان پشتیبانی دارد.

-          امکان ذخیره سازی گزارش تست ها تا 3000 تست و یا 250 عدد کابل  MPO

-          امکان گزارش گیری سریع و آسان با نرم افزار تخصصی Linkware

 

جهت ثبت سفارش این دستگاه می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

توضیحات /  Description

شماره فنی /  Part Number

MultiFiber Pro Testing Base Kit

MFTK1200

MultiFiber Pro Testing and Inspection Kit includes MFTK1200, FT600 FiberInspector Pro

MFTK1400

 

 Datasheet

 

VisiFault™ Visual Fault Locator - Cable Continuity Tester

یکی دیگر از محصولات کاربردی فلوک دستگاه قلم نوری یا  لیزر فیبر نوری است . این دستگاه از طریق منبع نوری بسیار قوی پرتوی نورقرمزی راکه از فاصله دور قابل رویت باشد روی کابل فیبر نوری ارسال کرده و کارشناسان می توانند ایرادات فیبر نوری نظیر شکستگی فیبر نوری و یا اشکالات کانکتور را تشخیص دهند. ضمنا ازاین طریق می توانند از یک طرف فیبر ، نوری را ارسال نمایند و از طرف دیگر در رک ، پچ پنل و یا کافو های فیبر نوری سر دیگر تار فیبر نوری را پیدا کنند.

 

برخی از امکانات دستگاهVisifaultبه شرح زیر است :

-          ارسال منبع نوری بر روی تمامی مدل های فیبر نوری مالتی مد و سینگل مد

-          قابلیت پشتیبانی از انواع SFP  های فیبر نوری

-          ارسال منبع نور در 2 حالت ثابت و چشمک زن

-          امکان ارسال نور تا مسافت 4 کیلومتر

-          عمر باطری طولانی تا 80 ساعت کار در شارژ اولیه

 

جهت ثبت سفارش این دستگاه می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

توضیحات /  Description

شماره فنی /  Part Number

VisiFault Visual Fault Locator with 2.5mm universal adapter

VisiFault

Universal adapter for connectors with 1.25mm ferrules

NF380

 

 Datasheet

 

FiberInspector™ Pro

یکی از پرکاربرد ترین ابزار تست و آنالیز فیبر نوری ، دستگاه میکروسکوپ ویدئو یی    Fiber Inspector  است . از طریق این دستگاه می توان یک تصویر ویدئویی با کیفیت  از کانکشن های فیبر نوری ( آداپتور ، کانکتور پچ کورد )  ارائه کرد.

یکی از مهمترین اصول تست و استانداردسازی فیبر نوری ، اطلاع از سلامت کانکشن ها از نظر تمیزی و شکستگی است .

تکنیسین های فیبر نوری از طریق این دستگاه می توانند این کار را به راحتی انجام دهند .

برخی از امکانات دستگاهFiber Inspector   به شرح زیر است :

-          صفحه نمایش بزرگ 3.5 اینچی برای نمایش بهتر تصویر

-          سرعت بسیار بالای عیب یابی تا 10 برابر سریعتر از ابزار های سنتی

-          امکان تست و بررسی انواع کانکشن و کانکتور های فیبر نوری

-          بزرگنمایی تصویر فیبر نوری در دو حالت 200X , 400X

-          دارای کیف حمل و متعلقلت تکمیلی دستگاه

-          در صورت اتصال این دستگاه به محصولات دیگر فلوک امکان ضبط و گزارشگیری فایل هم وجود دارد

 

جهت ثبت سفارش این دستگاه می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

توضیحات /  Description

شماره فنی /  Part Number

Fiber Inspector  Pro Video Microscope

FT600

Fiber InspectorMini Video Microscope

FT500

 

Datasheet

 

Fiber Optic Cleaning Kits

همانطور که می دانید یکی از مهمترین نکات در نگهداری  دیتاسنتر ، و مخصوصا فیبر نوری تمیز کاری و تمیز نگه داشتن کانکشن ها و پورت های فیبر نوری می باشد . وجود گرد و غبار که  اجتناب ناپذیر است ، تاثیرات محصوص و منفی در کیفیت ارتباطی لینک های فیبر نوری دارد .   یکی از مهمترین ابزار هایی که در گستره محصولات فلوک می باشد کیف تمیز کننده فیبر نوری     (  Fiber Cleaning Kit  ) است .

کارشناسان از طریق این ابزار می توانند کلیه کانکشن های فیبر نوری موجود در شبکه نظیر آداپتور های پچ پنل ، کانکتور های سر پیگتیل و پچ کورد و انواع   SFP های سوییچ و روتر ها را با  الکل و دستمال پولیش مخصوص موجود در کیف تمیز نمایند .

برخی از کارشناسان متاسفانه با تقلید اشتباه از این ابزار ، از برخی لوازم غیر استاندارد مانند الکل سفید و یا گوش پاکن برای این امر مهم استفاده می نمایند که این کار نه تنها مفید نبوده ، بلکه باعث بوجود آمدن مشکلاتی مثل پرز گیری و چرب کردن کانکشن ها می شود  که در نهایت باعث بوجود آمدن تضعیف شدید لینک فیبر نوری می شود.

جهت ثبت سفارش این دستگاه می بایست از شماره فنی های زیر استفاده کنید :

 

 

توضیحات /  Description

شماره فنی /  Part Number

Fiber Optic Cleaning Kit

NFC-Kit-Case

Enhanced Fiber Optic Cleaning Kit

NFC-Kit-Case-E

 

 Datasheet

تماس با ما

پست الکترونیک:
موضوع:
پیغام