وارد کننده انواع تجهیزات شبکه سیسکو

تجهیزات شبکه سیسکو چیست؟

شرکت سیسکو در دو بخش سخت افزار مانند سوئیچ، اکسس پوینت، فایروال و سیستم عامل های لازم برای پشتیبانی (IOS) در حال فعالیت می باشد. البته فعالیت هلی دیگری مانند اینترنت اشیا، مرکز داده، امنیت و .. را نیز انجام میدهد.

 انواعی از محصولات اصلی شبکه سیسکو شامل موارد زیر است:

 • روتر یا مسیریاب (Router) :روتر یکی از تجهیزات لایه 3 شبکه است که می تواند شبکه ها را به هم وصل کرده و بسته های اطلاعاتی را به مقصد منتقل کند.
 • سوئیچ (Switch) : سوییچ ها با توجه به قابلیت هایی که دارنددر تجهیزات شبکه بسیار مهم و پرکاربرد هستند و برای کاربر و مدیر شبکه این امکان را فراهم میکنند که دسترسی راحت و همینطور کنترل بر شبکه را داشته باشند.
 • فایروال یا دیوار آتشین (Firewall) : سخت افزاری می باشد که از شبکه داخلی در مقابل تهدیدات خارجی مانند دسترسی های غیرمجاز و هکرها و حملات سایبری حفاظت می کند.به عبارت دیگر دیوار و محافظی در بین شبکه داخلی و اینترنت است.
 • محصولات کنترل و نظارت بر شبکه (Monitoring and Managment) :این بخش وظیفه ی حفظ امنیت اطلاعات شما و تشخیص و برطرف کردن مشکلات ایجاد شده در شبکه را به عهده دارد.
 • ویپ یا تلفن بر بستر شبکه (VoIP) :از تلفن ویپ جهت انتقال صدا و تصویر روی بستر شبکه‌ها مثل اینترنت استفاده می شود .
 • ماژول های شبکه سیسکو (Madule) : سخت افزارهایی هستند که کاربر انها بالا بردن کیفیت و سرعت انتقال بسته های اطلاعاتی استفاده است که برای این کار به سوییچ هایی که دارای پورت آپلینک می باشند متصل می‌شوند و باعث ارتقا درسیستم میشوند .

تاریخچه و اطلاعات شرکت سیسکو

مدت‌ها قبل برای آنکه بتوان اطلاعات موجود در شبکه را هدایت و انتقال داد روش مناسبی وجود نداشت در این زمان یکی از بزرگ‌ترین کمپانی های شناخته شده ی امروزه دست به کار شد.
بله ؛سیسکو که اکنون بزرگترین و معروف ترین کمپانی تولید کننده تجهیزات است نام شرکتی است که در زمینه شبکه و فناوری اطلاعات تجهیزات تولید و ارائه می کند. این شرکت در150کشور مراکز آموزشی با هدف تعلیم افراد علاقمند برای طراحی و نگهداری شبکه‌های کامپیوتری تاسیس و برپا کرده و همچنین در زمینه‌های مختلف شبکه مدارکی را نیز به متقاضیان ارائه میدهد.این مدارک شامل موارد زیر است:

 • CCDP – Cisco Certified Design Professional (حرفه‌ای طراحی سیسکو)
 • CCNP – Cisco Certified Network Professional (حرفه‌ای شبکه سیسکو)
 • CCIP – Cisco Certified Internetwork Professional (حرفه‌ای شبکه بندی سیسکو)
 • CCSI – Cisco Certified Systems Instructor (آموزش دهنده سیستم‌های سیسکو)
 • CCIE – Cisco Certified Internetwork Expert (متخصص شبکه بندی سیسکو)
 • CCNA – Cisco Certified Network Associate (همکار شبکه سیسکو)
 • CCDA – Cisco Certified Design Associate (همکار طراحی سیسکو)
 • CCVP – Cisco Certified Voice Professional (حرفه‌ای تلفن اینترنتی سیسکو)
 • CCSP – Cisco Certified Security Professional (حرفه‌ای امنیت سیسکو)

فعالیت این شرکت در زمینه ی سخت افزار شبکه، تجهیزات مخابراتی، نرم افزار و محصولاتی دیگر با تکنولوژی های بالا می باشد که وظیفه ی توسعه، تولید و فروش را برعهده دارند. همچنین نام شرکت سیسکو در بازار های فناوری خاص مثل امنیت دامنه و مدیریت انرژی با محصولات پیشرو (از جمله Webex، OpenDNS، Jabber، Duo Security و Jasper)، اینترنت اشیا یا IoT می درخشد.این شرکت از فناوری های شبکه ای که بر پروتکل اینترنت (آی پی)، مسیریابی و فناوری های شبکه های خانگی، شبکه نوری و امنیت و فناوری بی سیم بهره می برد.
CISCO SYSTEMS INC  در تمام دنیا پیشرو و صاحب نام در شبکه سازی برای اینترنت است. این شرکت در سال 1984 توسط دو دانشمند کامپیوتر از دانشگاه استنفورد تاسیس شد.این دو دانشمند به دنبال یک مسیر آسان تر جهت اتصال انواع مختلف سیستم های رایانه ای بودند.
شرکت سیسکو اولین محصول خود را در سال ۱۹۸۶ عرضه کرد و امروزه شرکتی با چند ملیتی میباشد که حدود ۳۵۰۰۰ کارمند در بیشتر از ۱۱۵ کشور دنیا دارد.
سیسکوسیستمز، افراد، دستگاه‌های محاسباتی و شبکه‌های رایانه‌ای را به هم وصل و به افراد اجازه می‌دهد که بدون توجه تفاوت‌ها در زمان، مکان یا نوع سیستم کامپیوتری به اطلاعات دسترسی داشته ویا اطلاعات را انتقال دهند.امروزه راه حل‌هایی که شرکت سیسکو ارائه میدهد پایه های شبکه ای برای اشخاصی که خدماتی را ارائه میدهند، کسب و کارهای کوچک تا متوسط ​​و همینطور مشتریان سازمانی هستند که شامل شرکت ها، سازمان های دولتی، خدمات شهری و موسسات آموزشی است.به این ترتیب میتوان شرکت سیسکو را میراث دار صنعت شبکه جهانی اینترنت معرفی نمود.

دسترسی سریع به: نمایندگی محصولات سیسکوcisco

لایسنس سیسکو و انواع آن

لایسنس سیسکو یک سیستم مدیریت سیستم و مجوز دهی در فضای ابری است که همه ی لایسنس‌های نرم افزار را در محصولات Cisco smart licensing را خرید و مدیریت می‌کند.این سیستم این امکان را برای مشتریان خود ایجاد میکند که مجوزهای نرم افزار سیسکو را پیگیری و تمدید کنند.

 

اسمارت لایسنس چیست؟

اسمارت لایسنس یک سیستم لایسنس دهی است که به شکل اتوماتیک و در فضای ابری انجام میشود. این عمل لایسنس دهی دستی ممکن است زمان زیادی را برای عمل خود نیاز داشته باشند. ویژگی‌های مهم و کاربردی اسمارت لایسنس شامل موارد زیر است:

 • در صورت نصب نرم افزارها در شبکه ، رجیستر آن به صورت اتوماتیک انجام میشود.
 • با استفاده از این سیستم به نصب لایسنس ها روی هر دستگاهی احتیاجی ندارید، زیرا این امکان را دارید که یک POOL از لایسنس ایجاد نمایید و در صورت نیازخود از آن استفاده کنید.
 • اسمارت لایسنس ابزاری به اسم لایسنس سیسکو در اختیار شما قرار میدهد، با استفاده از آن ابزار امکان مدیریت تمامی لایسنس های سیسکو را از یک وب سایت مرکزی خواهید داشت.

با استفاده از این نرم افزار می‌توانید لیست لایسنس هایی که خریده اید و آنهایی را که در شبکه پیاده سازی کرده اید را مشاهده کنید. بعد از اینکه این داده ها را دیدید و انتخاب کردیدمی‌توانید لایسنس را خریداری کنید.

مقایسه حالت سنتی لایسنس و حالت اسمارت آن:

در نوع لایسنس سنتی لازم است که لایسنس خود را به صورت دستی تهیه و نصب کنید، در مقابل دراسمارت لایسنس دستگاه به صورت اتوماتیک لایسنس را از سیسکو دریافت می کند.

 • در نوع سنتی، لایسنس خریداری شده تنها بر روی یک دستگاه قابل نصب را دارا است، اما در اسمارت لایسنس، لایسنس قابلیت قرارگیری بر روی یک اکانت و انتقال بر روی دستگاه های مختلف را دارد.
 • در نوع سنتی لایسنس ابزار مدیریتی برای مانیتورینگ و آمار لایسنس وجود ندارد اما در اسمارت لایسنس ابزاری در فضای ابری یا کلود برای ریپورت و مدیریت لایسنس ها قرار دارد.
 • نوع سنتی لایسنس دیدی محدود به مشتری خواهد داد و مشتری نمی‌داند چه چیزی دارد، اما در نوع اسمارت آن دید کاملی برای مشتری فراهم شده که نرم افزار، سرویس و تجهیزات در یک پرتال ساده قرار گرفته است.
 • در نوع سنتی سیسکو، لایسنس میتواند فقط به یک دستگاه متصل شود، اما در نوع اسمارت انعطاف در فعال سازی لایسنس وجود دارد و قابل انتقال بین دستگاه هاست.
 • در نوع سنتی سیسکو شما می‌توانید تنها از چیزی که بابت آن پول پرداخت کرده اید استفاده کنید ولی در نوع اسمارت آن می‌توانید نام کاربری و لایسنس را به تعداد مورد نیاز اضافه کنید.

 

انواع لایسنس

 • لایسنس Network Essentials
 • لایسنس Network Advantage
 • لایسنس DNA Essentials
 • لایسنس DNA Advantage
 • لایسنس DNA Premier
 • لایسنس PLR

 

آیا محصولات سیسکو به درد شرکت‌های ایرانی هم می‌خورد؟

این شرکت با ایجاد طیف گسترده ای از محصولات با کیفیت بالا و با بودجه کم کار خود را آغاز کرده اند. امروزه بسیاری از افراد در کشورهای دنیا برای شرکت‌های بزرگ و کوچک شاید چند نفری خود از سیسکو برای مجموعه خود استفاده می کنند، اما نکته‌ای که وجود دارد این است که در ایران با توجه به شرایط اقتصادی و مالی ایجاد شده در شرکت‌ها خرید تجهیزات گرانی همچون محصولات این شرکت برای هر مجموعه‌ای فشار مالی بسیاری را به همراه دارد که باعث می‌شود مجموعه‌ها به سمت روترها و سوئیچ‌های میکروتیک متمایل شوند.

 

قیمت خرید و تعمیر تجهیزات سیسکو

شرکت تجهیزات شبکه پیشرو شبکه با عنوان وارد کننده و نمایندگی تجهیزات سیسکو در بین متخصصین شبکه و  مشترین خود شناخته شده است، دز صورت کسب اطلاعات بیشتر درباره قیمت مخصولات شبکه سیسکو  و همچنین تعمیر تجهیرات سیسکو از طریف همین لینک اقدام کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا